Дошин дээрээ атаман бай - Дорнод.НЭТ | Зургаа дахь жилдээ

Дорнод марафоны шилдгүүд

Эрүүл амьдралын хэв маягийг эрхэмлэсэн спорт сонирхогчдын хүрээ өдрөөс өдөрт өсөн нэмэгдэж буй энэ цаг үед “Дорнод Марафон” бүх нийтийн гүйлт зохион байгуулагдаж байгаагаараа онцлог бөгөөд энэ удаагийн бүх нийтийн гүйлтийн арга хэмжээний насны ангилал болон гүйх зай талбайг өөрчлөн, салбар салбартаа шилдэг гүйгч болох боломжийг бүрдүүлэхээр зохион байгуулж
“А” ангилал өсвөр үе, оюутан залуучууд
“В” ангилал Боловсрол, Соёл Урлагийн байгууллага
“С” ангилал Төрийн болон хувийн хэвшлийн байгууллага
“D” ангилал Эрүүл мэндийн салбар / ЭМГ, БОЭТ, Өрхийн эмнэлэгүүд, /
“E” Ахмадууд
“F” Өндөр зэрэгтэй тамирчид, хүчний байгууллагууд гэсэн 6 ангилалд нийт 60 байгууллагын 448 иргэнийг хамруулсан байна.

“Дорнод марафон-2017” бүх нийтийн гүйлтийн тэмцээнд оролцсоноос хойш гүйх ур чадвараа хөгжүүлэн гүйлтийн спортоор идэвхтэй хичээллэж “Дорнод марафон-2018”, “Мэнэнгийн тал” олон улсын хэт холын марафон гүйлтийн тэмцээн, “Өөрийгөө ялах” 12-24 цагийн гүйлтийн 2018 оны залуучуудын Улсын аварга шалгаруулах тэмцээнүүдэд тус тус алт, мөнгө, хүрэл медаль хүртэж Монгол Улсын спортын мастер цол хүртсэн Баяраагийн Сарангуа, спортын дэд мастер цол хүртсэн Ганбаатарын Уугантуяа нар нь Тайвань улсад болох 2018 оны 12-24 цагийн хэт холын марафон гүйлтийн Азийн аварга шалгаруулах тэмцээнд оролцох эрх аван бэлтгэл сургуулилтандаа гараад байгаа нь бид бүхний зохион байгуулсан арга хэмжээний үр дүн юм.

“Дорнод марафон-2018” намрын бүх нийтийн гүйлтийн тэмцээнд гүйлтийн спортоор хичээллэж өөрөө өөрийгөө ялан эрүүл амьдралын төлөө мөн эрүүл чийрэг өв тэгш хүмүүжилтэй иргэнийг бий болгох зорилгоор ирээдүй хойч үе болсон хүүхэд, залуучууддаа үлгэрлэн идэвхтэй оролцсон Хэрлэн сумын 1-р багийн ахмад 72 настай гүйгч, Монгол улсын спортын мастер Б.Халзанхүү, мөн хөнгөн атлетикийн спортын мастер, рекорд тамирчин Э.Ариунтунгалаг, спортын мастер Д.Насанжаргал, М.Мөнх-Алтай, “Үзэсгэлэнт Улаанбаатар-2018” марафон гүйлтийн хүрэл медальт Баян-Уул сумын харъяат Т.Цолмон, мөн салбар салбартаа байгууллага хамт олноо идэвхтэй оролцуулсан, төрийн болон төрийн бус байгууллага, аж ахуйн нэгжүүд болон сургууль цэцэрлэгийн хамт олондоо талархал илэрхийлье.

Мөн “Дорнод марафон” бүх нийтийн гүйлтийн арга хэмжээнд Дорнод аймагт ажиллаж, амьдарч байгаа гадаад улсын мэргэжилтэн нар тогтмол оролцдог бөгөөд энэ удаагийн арга хэмжээнд Шинэ хөгжил цогцолбор сургуулийн гадаад мэргэжилтэн АНУ-ын иргэн Emily Sparrow оролцож “B” ангилалын 20-29 насны төрөлд 3-р байранд шалгасан байна.

“А” ангилал өсвөр үе, оюутан залуучууд эмэгтэй
1-р байр Г.Анхзаяа ПТК
2-р байр Ц.Сумьяа 8-р сургууль
3-р байр С.Тунгалагтамир ПТК
4-р байр Г.Ганзул МСҮТ
5-р байр Э.Минжинсор 8-р сургууль
6-р байр Э.Золзаяа МСҮТ
7-р байр Т.Ундарга 8-р сургууль
8-р байр М.Ариунжаргал ПТК
9-р байр Б.Болор-Эрдэнэ Шинэ хөгжил
10-р байр Н.Анужин Шинэ хөгжил

“А” ангилал өсвөр үе, оюутан залуучууд эрэгтэй
1-р байр Б.Шинэхүү 5-р сургууль
2-р байр Ж.Булганхүү 5-р сургууль
3-р байр Х.Төрмөнх Шинэ хөгжил
4-р байр М.Мөнхбаяр Шинэ хөгжил
5-р байр Ж.Мөнхтулга ПТК
6-р байр Т.Арвин Шинэ хөгжил
7-р байр Б.Батотгон Шинэ хөгжил
8-р байр С.Идэрхүү 5-р сургууль
10-р байр Т.Мөнхтулга Хан-Уул

“В” ангилал Боловсрол, Соёл Урлагийн байгууллага 20-29 нас эмэгтэй
1-р байр Б.Амаржаргал ДИС
2-р байр Г.Амарзаяа 9-р цэцэрлэг
3-р байр Emily Sparrow Шинэ хөгжил
4-р байр С.Хэрлэнчимэг
5-р байр Э.Анхцэцэг 9-р цэцэрлэг
6-р байр Х.Өнөртуяа Шинэ хөгжил
7-р байр Э.Марал 9-р цэцэрлэг
8-р байр Т.Халиунсор ХДТ
9-р байр Я.Уранчимэг ХДТ
10-р байр Г.Пүрэвсүрэн 2-р цэцэрлэг

“В” ангилал Боловсрол, Соёл Урлагийн байгууллага 20-29 нас эрэгтэй
1-р байр Э.Сайханаа МСҮТ
2-р байр Ш.Билгүүн ДИС
3-р байр О.Батбилэг ДИС
4-р байр Д. Будбаатар 15-р цэцэрлэг
5-р байр С.Батсүх Баян-уул
6-р байр Б.Амартүвшин ДИС
7-р байр Ц.Батжав МСҮТ
8-р байр А.Санчир ХДТ
9-р байр Б.Бадамдорж ХДТ
10-р байр М.Болд ХДТ

“В” ангилал Боловсрол, Соёл Урлагийн байгууллага 30-39нас эмэгтэй
1-р байр Б.Оюунчимэг МСҮТ
2-р байр С.Оюунтуяа 9-р цэцэрлэг
3-р байр З.Энхбат 9-р цэцэрлэг
4-р байр Т.Энхболор 9-р цэцэрлэг
5-р байр Ж.Нэргүй 8-р цэцэрлэг
6-р байр А.Оюун-Ундрах 4-р цэцэрлэг
7-р байр М.Болорзаяа ХДТ
8-р байр М.Алтанцэцэг 9-р цэцэрлэг
9-р байр Г.Долгорсүрэн 9-р цэцэрлэг
10-р байр Д.Лхагвасүрэн 15-р цэцэрлэг

“В” ангилал Боловсрол, Соёл Урлагийн байгууллага 30-39нас эрэгтэй
1-р байр Б.Хас-Эрдэнэ 8-р
2-р байр Н.Цолмон Сэргэлэн
3-р байр Д.Будбаатар 15-р цэцэрлэг
4-р байр О.Номин-Эрдэнэ ХДТ
5-р байр А.Батбаатар Баяндун
6-р байр Я.Содномжил 4-р цэцэрлэг
7-р байр Т.Жамбалсүрэн 9-р цэцэрлэг

“С” ангилал Төрийн болон хувийн хэвшлийн байгууллага 20-29 нас эмэгтэй
1-р байр Д.Гандэлгэр ДБЭХС ТӨХК
2-р байр Д.Уянга Мэргэжлийн хяналт
3-р байр Б.Нямдаш Мэргэжлийн хяналт
4-р байр Н.Батзул ХХААГ
5-р байр Б.Талынод Хэрлэн номин бизнес төв
6-р байр П.Баасанжав Хэрлэн номин
7-р байр Б.Энх-Уянга Мэргэжлийн хяналт
8-р байр Ө.Ариунзаяа Хэрлэн номин бизнес төв
9-р байр Э.Нямбилэг Мэргэжлийн хяналт
10-р байр Э.Энхчимэг Шүүхйин шинжилгээний алба

“С” ангилал Төрийн болон хувийн хэвшлийн байгууллага 20-29 нас эрэгтэй
1-р байр Э.Эрэмгийбаатар 10-р баг
2-р байр Азжаргал СПЕК
3-р байр Мягмаржав 1-р баг
4-р байр А.Баянмөнх ДБЭХС ТӨХК
5-р байр Оргодол Хэрлэн номин бизнес төв
6-р байр Золхүү 10-р баг
7-р байр Баасанбаяр ХХААГ
8-р байр Төмөрчулуун Хэрлэн номин бизнес төв
9-р байр С.Өлзийотгон Хэрлэн номин бизнес төв
10-р байр Анхбаяр Хэрлэн номин бизнес төв

“С” ангилал Төрийн болон хувийн хэвшлийн байгууллага 30-39 нас эмэгтэй
1-р байр Э.Ариунтунгалаг Голомт банк
2-р байр Март ДБЭХС ТӨХК
3-р байр Б.Ганцэцэг Хэрлэн номин бизнестөв
4-р байр Т.Цэцэгмаа НАА
5-р байр М.Дэлгэрцэцэг Хэрлэн номин бизнестөв
6-р байр М.Мөнхцэцэг Хэрлэн номин бизнестөв
7-р байр О.Одончимэг ХХААГ
8-р байр Ж.Алимаа ХХААГ
9-р байр О.Алтантуяа ГХБХБГазар
10-р байр Д.Дашмаа Татварын хэлтэс

“С” ангилал Төрийн болон хувийн хэвшлийн байгууллага 30-39 нас эрэгтэй
1-р байр М.Нямдорж 6-р баг
2-р байр Ж.Шинэбаяр НАА
3-р байр Б.Батжаргал 4-р баг
4-р байр О.Чимэдцэрэн
5-р байр М.Гантөмөр Татварын хэлтэс
6-р байр Э.Бямбацогт Стандарт хэмжил зүйн хэлтэс
7-р байр А.Гэрэлтцогт Улсын бүртгэлийн хэлтэс
8-р байр Ц.Ганзориг Татварын хэлтэс
9-р байр Д.Наранхүү ХХААГ

“D” ангилал Эрүүл мэндийн салбар /ЭМГ, БОЭТ, Өрхийн эмнэлэгүүд,/ 20-29 нас эмэгтэй
1-р байр Г.Бямбаэаргал БОЭТ
2-р байр Д.Энхамгалан УАТөв
3-р байр А.Хонгорзул БОЭТ
4-р байр Ө.Халиун УАТөв
5-р байр Н.Баярмаа УАТөв
6-р байр Э.Оюунхэрлэн УАТөв
7-р байр П.Дэлгэрмаа БОЭТ
8-р байр Х.Цагаанбаяр УАТөв
9-р байр Б.Анударь УАТөв
10-р байр Т.Сэлэнгэ БОЭТ

“D” ангилал Эрүүл мэндийн салбар /ЭМГ, БОЭТ, Өрхийн эмнэлэгүүд,/ 20-29 нас эрэгтэй
1-р байр Х.Амарбаатар Баянуул
2-р байр Б.Баярсайхан УАТөв
3-р байр Т.Батцэрэн БОЭТ
5-р байр Э.Баяржаргал ЭМГазар
7-р байр Л.Уламбаяр Хэрлэн сум
8-р байр Т.Төрболд МХСТӨК

“D” ангилал Эрүүл мэндийн салбар / ЭМГ, БОЭТ, Өрхийн эмнэлэгүүд, / 30-39 нас эмэгтэй
1-р байр Х.Урансарнай БОЭТ
2-р байр О.Алтанзул Нью-Эндо
3-р байр Г.Отгонжаргал БОЭТ
4-р байр Ч.Наранцэцэг БОЭТ
5-р байр Н.Баярмаа УАТөв
8-р байр Ш.Нямтал
9-р байр Д.Наранцэцэг БОЭТ
10-р байр Лхамсүрэн ЭМГ

“D” ангилал Эрүүл мэндийн салбар / ЭМГ, БОЭТ, Өрхийн эмнэлэгүүд, / 30-39 нас эрэгтэй
1-р байр Б.Ууганбаяр БОЭТ
“E” Ахмадууд 40-49 нас эмэгтэй
1-р байр Б.Батчимэг БОЭТ
2-р байр Б.Эрдэнэтуяа БОЭТ
3-р байр Д.Доржсүрэн 15-р цэцэрлэг
4-р байр С.Энхжаргал Ахмад
5-р байр Ю.Дашням 15-р цэцэрлэг
6-р байр Л.Гэрэлцэцэг 15-р цэцэрлэг
7-р байр Б.Гантөмөр Мэргэжлийн хяналт газар
8-р байр Ө.Болортул 8-р цэцэрлэг
9-р байр Д.Отгонбаяр 15-р цэцэрлэг
10-р байр Н.Батчулуун Ольхон

“E” Ахмадууд 40-49 нас эрэгтэй
1-р байр Ж.Жамбалдорж НАА
2-р байр Ч.Мөнхбат 1-р баг
3-р байр Г.Энхтөр
4-р байр Д.Цогтжаргал
5-р байр Э.Батхуяг СХЗТ
6-р байр Л.Нэргүй ХАА
7-р байр Б.Энхжаргал 9-р цэцэрлэг
8-р байр Г.Бадарч 15-р цэцэрлэг
9-р байр Н.Баянмөнх 9-р цэцэрлэг
10-р байр Б.Батсайхан ХХААГ

“E” Ахмадууд 50-аас дээш нас эмэгтэй
1-р байр Ш.Ганцэцэг НАА
2-р байр И.Энхтуяа Мэргэжлийн хяналт газар
3-р байр Д.Нэргүй 4-р цэцэрлэг
4-р байр Б.Адилбиш 8-р цэцэрлэг
5-р байр Ц.Цогзолмаа Цэнтөгөл
6-р байр Ц.Цэцэгээ Сиси бакери

“E” Ахмадууд 50-аас дээш нас эрэгтэй
1-р байр Д.Энхбат
2-р байр С.Болдбаатар БОЭТ
3-р байр Б.Баттөмөр Ольхон
4-р байр Б.Батзориг ДБЭХС ТӨХК
5-р байр Б.Халзанхүү 1-р баг
6-р байр Д.Мөнхдорж СХЗТ

“F” өндөр зэрэгтэй тамирчид болон хүчний байгууллага эрэгтэй
1-р байр Т.Цолмон Баян-Уул сум
2-р байр Б.Буянхишиг ЗХ-ний 327-р анги
3-р байр Ц.Ичинноров ЗХ-ний 327-р анги
4-р байр Д.Даваасүрэн ЗХ-ний 327-р анги
5-р байр З.Алтантогос ОБГ
6-р байр М.Мөнх-Эрдэнэ ОБГ
7-р байр Ч.Бямбадорж ОБГ
8-р байр Н.Олонбаяр ОБГ
9-р байр Д.Насанжаргал ЭМГ
10-р байр Ю.Мягмарсүрэн ОБГ

“F” өндөр зэрэгтэй тамирчид болон хүчний байгууллага эмэгтэй
1-р байр Э.Хонгорзул 8-р сургууль
2-р байр Б.Уянга “Талын бүргэд” боксын клуб
3-р байр Ц.Цэнд-Отгон ОБГ
4-р байр Д.Наранзул ШШГА

Мэдээг сошиалд түгээх:
Dornod.NET таалагдсан бол Лайк дараарай. Баярлалаа

Холбоотой мэдээ

Та юу гэж бодож байна?

Хүн бүр үзэл бодлоо илэрхийлэх эрхтэй. Харин таны эрх, эрх чөлөө бусдын эрхээр хязгаарлагдахыг бүү мартаарай

*