Дошин дээрээ атаман бай - Дорнод.НЭТ | Зургаа дахь жилдээ

Дорнод аймгийн наадмын Үндэсний сурын харвааны тойм

Тулгар төрийн 2227, Их Монгол Улс байгуулагдсаны 812, Ардын хувьсгалын 97 жилийн ой, Дорнод аймаг байгуулагдсаны 87 жилийн ойн баяр наадмын Сур харваанд газар, газрын мэргэн харваачид “Халх сурын харваа”, “Буриад сурын харваа”, “Түнх сурын харваа” гэсэн 3 төрлөөр цэц мэргэнээ сорин өрсөлдсөнөөс:

Халх сурын харваанд:

Эрэгтэй харваачдаас:

1 дүгээр байр-Дорнод аймгийн Цагаан-Овоо сумын харъяат, Шинь шинь ХХК-ний харваач, сумын гарамгай харваач М.Арсланбаатар,

2 дугаар байр-Дорнод аймгийн Цагаан-Овоо сумын залуу харваач Ш.Цэрэнбат

3 дугаар байр- Дорнод аймгийн Баяндун сумын харъяат, Аймгийн гоц харваач, спортын дэд мастер, Буриад сурын спортын мастер Д.Дугарсүрэн

4 дүгээр байр- Дорнод аймгийн Хөлөнбуйр сумын харъяат, Мэдлээлэл холбоо, сүлжээ ТӨК-ний харваач, 1 дүгээр зэргийн харваач Э.Батсүх

5 дугаар байр- Дорнод аймгийн Баян-Уул сумын уугуул, аймгийн гарамгай харваач, “Хороон дэв” ХХК-ний харваач Б.Батбаяр

Эмэгтэй харваачдаас:

1 дүгээр байр- Дорнод аймгийн Чулуунхороот сумын уугуул, 12 дугаар сургуулийн харваач Т.Энхнаран,

2 дугаар байр-Хэнтий аймгийн Жаргалтхаан сумын харъяат , аймгийн мэргэн, спортын дэд мастер, Буриад сурын спортын мастер “Кашмер холдинг” ХХК-ийн харваач Д.Туяа-Эрдэнэ

3 дугаар байр-Дорнод аймгийн Цагаан-Овоо сумын харъяат, 12 дугаар сургуулийн сурагч Б.Мөнхтуяа

4 дүгээр байр- Дорнод аймгийн Дашбалбар сумын харъяат, спортын дэд мастер, аймгийн мэргэн Д.Байгалмаа

5 дугаар байр-Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын харъяат, сумын мэргэн А.Ундарга

нар шалгарлаа.

Буриад сурын харваанд:

Эрэгтэй харваачдаас:

1 дүгээр байр-Дорнод аймгийн Баяндун сумын харъяат, аймгийн гарамгай харваач, “Хороон дэв” ХХК-ний харваач Б.Батбаяр,

2 дугаар байр-Баяндун сумын харъяат, спортын мастер Ч.Хатанзориг

3 дугаар байр-Дорнод аймгийн Цагаан-Овоо сумын харъяат, аймгийн гоц мэргэн харваач Н.Мөнхбаатар

4 дүгээр байр-Дорнод аймгийн Баяндун сумын уугуул, аймгийн гоц мэргэн харваач М.Мөнхтөр

5 дугаар байр-Дорнод аймгийн Цагаан-Овоо сумын харъяат, залуу харваач М.Арсланбаатар

Эмэгтэй харваачдаас:

1 дүгээр байр- Хэнтий аймгийн Жаргалтхаан сумын харъяат , аймгийн мэргэн, спортын дэд мастер, Буриад сурын спортын мастер “Кашмер холдинг” ХХК-ийн харваач Д.Туяа-Эрдэнэ

2 дугаар байр- Дорнод аймгийн Чулуунхороот сумын уугуул, 12 дугаар сургуулийн харваач Т.Энхнаран,

3 дугаар байр-Дорнод аймгийн Цагаан-Овоо сумын харъяат, “Түшлэгийн овоо”ХХК-ийн харваач Б.Болорзул

4 дүгээр байр-Дорнод аймгийн Дашбалбар сумын харъяат, залуу харваач Д.Дуламханд

5 дугаар байр- Дорнод аймгийн Дашбалбар сумын харъяат, Монгол Улсын Дархан мэргэн Д.Бор-Охин

Түнх сурын харваанд:

Эрэгтэй харваачдаас:

1 дүгээр байр-Дорнод аймгийн Баяндун сумын харъяат, спортын дэд мастер, Д.Дугарсүрэн

2 дугаар байр- Дорнод аймгийн Цагаан-Овоо сумын харъяат, аймгийн гоц мэргэн харваач Н.Мөнхбаатар

3 дугаар байр- Дорнод аймгийн Баяндун сумын уугуул, аймгийн гоц мэргэн харваач М.Мөнхтөр

4 дүгээр байр-Дорнод аймгийн Цагаан-Овоо сумын харъяат, Эрүүл мэндийн төвийн ажилтан Э.Өнөр-Эрдэнэ

5 дугаар байр- Дорнод аймгийн Цагаан-Овоо сумын харъяат, Ерөнхий боловсролын сургуулийн харваач Б.Батжаргал

Эмэгтэй харваачдаас:

1 дүгээр байр-Хэнтий аймгийн Жаргалтхаан сумын харъяат , аймгийн мэргэн, спортын дэд мастер, Буриад сурын спортын мастер “Кашмер холдинг” ХХК-ийн харваач Д.Туяа-Эрдэнэ,
2 дугаар байр-Дорнод аймгийн Баян-Уул сумын харъяат, сумын мэргэн Б.Ууганчимэг

3 дугаар байр- Дорнод аймгийн Баян-Уул сумын харъяат, сум дундын эмнэлгийн харваач П.Уранчимэг

4 дүгээр байр- Дорнод аймгийн Баян-Уул сумын харъяат, Сумын мэргэн Б.Тэргэлсаран

5 дугаар байр-Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын харваач, Аймгийн мэргэн Л.Лхагвасүрэн

Хүүхдийн сурын харваанд:

Эрэгтэй харваачдаас:

1 дүгээр байр-Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын 12 дугаар сургуулийн сурагч, “ДОЦ” ХХК-ийн харваач Д.Ганболд

2 дугаар байр-Дорнод аймгийн Сэргэлэн сумын ЕБС-ийн сурагч Г.Батчулуун

3 дугаар байр-Дорнод аймгийн Баян-Уул сумын ЕБС-ийн сурагч Э.Цолмон

4 дүгээр байр-Дорнод аймгийн Цагаан-Овоо сумын ЕБС-ийн сурагч

5 дугаар байр- Дорнод аймгийн Цагаан-Овоо сумын ЕБС-ийн сурагч

Эмэгтэй харваачдаас:

1 дүгээр байр-Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын 1 дүгээр сургуулийн сурагч, аймгийн өсөх идэр мэргэн М.Мөнхзаяа

2 дугаар байр-Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын Хан-Уул цогцолбор сургуулийн сурагч С.Мөнхзул

3 дугаар байр-П.Номин-Эрдэнэ

4 дүгээр байр-Б.Энхриймаа

5 дугаар байр-Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын 12 дугаар сургуулийн сурагч Б.Мөнхгэрэл нар амжилттай оролцлоо.

Үндэсний их баяр наадам, Дорнод аймаг байгуулагдсаны 87 жилийн ойн баяр наадмаар эрхий мэргэн харваачдын маань хараа нь хурц, сум нь мэргэн байж, шинээр аймгийн Гарамгай мэргэн харваач-1, Аймгийн мэргэн-3, Аймгийн Өсөх идэр мэргэн-2 төрөн гарлаа.

Мэдээг сошиалд түгээх:
Dornod.NET таалагдсан бол Лайк дараарай. Баярлалаа

Холбоотой мэдээ

Та юу гэж бодож байна?

Хүн бүр үзэл бодлоо илэрхийлэх эрхтэй. Харин таны эрх, эрх чөлөө бусдын эрхээр хязгаарлагдахыг бүү мартаарай. Сэтгэгдэлтэй холбоотой санал, гомдлыг 89787900 утсаар хүлээн авна.

*